O autorze
Na portalu NaTemat od marca 2015 roku. Magister politologii, bloger obserwujący i komentujący polską rzeczywistość polityczną i medialną. Prywatnie kibic Realu Madryt i fan serialu "House Of Cards".

Moje zdanie na temat aborcji

Napiszę to na początku, żebym nie musiał powtarzać - nie popieram aborcji, bo uważam, że każdy powinien mieć prawo do życia, ale popieram prawo wybory kobiet czy rodzin, które uważają, że aborcja rozwiąże wszystkie ich problemy.

Jak wszyscy doskonale wiemy, demokracja, to z greki głos ludu, czyli głos społeczeństwa. Dlatego uważam, że obecnie panująca władza zgodnie z hasłami z kampanii wyborczej powinna słuchać obywateli, a obywatele są za tym (nie znam badań, ale takie mam wrażenie), żeby prawa aborcyjnego nie zmieniać. Każdy ma prawo żyć, tak każdy, nawet dziecko poczęte w wyniku gwałtu, ono też ma prawo żyć, bo ono nie jest winne temu, że doszło do gwałtu. Lepiej, żeby państwo skuteczniej ścigało gwałcicieli, to wszystkim kobietom prawdopodobnie wyjdzie na dobre. Uważam, że legalizacja aborcji spowoduje to, że popadniemy ze skrajności w skrajność, ze skrajności prawicowej w skrajność lewicową, a to niestety nie jest nic dobrego. Kobieta czy rodzina powinny mieć prawo WYBORU pomiędzy zabiegiem aborcyjnym a decyzją o wychowaniu dziecka. To jest demokracja, to jest wybór. Powtórzę, to moje zdanie z którym można się zgadzać albo nie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...